Lankytinos vietos

Dzūkijos nacionalinis parkas ir Čepkelių valstybinis gamtinis rezervatas
http://www.cepkeliai-dzukija.lt/

Merkinė
Miestelis su gilia istorine praeitimi, įsiterpęs Nemuno, Merkio, Stangės ir Straujos santakoje. Čia susitinka panemunių, gruntiniai ir šiliniai dzūkai, čia kryžiuojasi didieji istoriniai keliai iš Vilniaus į Varšuvą, iš Kauno į Gardiną. Merkinėje galėsite aplankyti Kraštotyros muziejų, įkurtą rusų cerkvėje, pastatytoje ant išlikusių Rotušės pamatų,  Vinco Krėvės – Mickevičiaus paminklą, Kryžių kalnelį žuvusiems už laisvę Merkinės apylinkėse, Merkinės švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią,  piliakalnį, nuo kurio pasigrožėsite Merkio ir Nemuno santaka.

Liškiava
Nemuno kairiajame krante yra Liškiavos kaimas, kuris susiformavo XV a. Keliaudami šiuo maršrutu, pasigrožėsite panemunių gamta, susipažinsite su Liškiavos miestelio istorija ir architektūra. Aplankysite Švč. Trejybės vėlyvojo baroko stiliaus bažnyčią, statytą 1659 metais, su gausiais dailės paminklais, Domininkonų vienuolyno pastatų ansamblį, Liškiavos alkakalnį ir piliakalnį su XV a. antroje pusėje pradėtos statyti ir nebaigtos pilies liekanomis,mitologinį akmenį su jaučio pėda.

Subartonių kaimas   
Vaizdingos Subartonių apylinkės, kuriose pajusite Dainavos krašto grožį ir jo žmonių dvasią, aprašytą lietuvių literatūros klasiko Vinco Krėvės – Mickevičiaus kūriniuose, apsilankysite jo gimtajame kaime. Pabuvosite V. Krėvės name – memorialiniame muziejuje, aplankysite rašytojo ir jo artimųjų kapus Subartonių kapinaitėse, ramybės pasisemsite iš Vincuko ąžuolo ir tyvuliuojančių Gilšės ir Pakelinio ežerų.

Panaros pilnų namų bendruomenė
Pilnų namų bendruomenė – vyrų vienuolija. Čia teikiama socialinė – psichologinė reabilitacija, patekusiems į priklausomybę nuo alkoholio ir narkotikų. Bendruomenė, sekdama senosiomis vienuolynų tradicijomis, įkūrė ekologinį vaistinių ir prieskoninių augalų ūkį. Čia pamatysite parodinį vaistinių augalų herbulariumą. Aplankysite ūkyje pastatytą ir puikiai veikiančią vaistinių ir prieskoninių augalų džiovyklą, kur naudojama saulės šilumos energija. Užsusksit susikaupimo minutėlei ir į naujai pastatytą Panaros pilnų namų bendruomenės koplyčią.

Česukai
Kaimas kraštovaizdžio draustinyje, 1 km į pietus nuo Merkinės. Įsikūręs Nemuno upės slėnio dešiniajame krante. Iš šiaurės kaimą supa Merkys, aplink plyti miškai. Kaimas garsus jame esančia  Česukų piramide, dar vadinama „Širdžių šventove“, pastatyta Povilo ir Onutės Žėkų iniciatyva. Ši piramidė stovi Žėkų sodyboje, prie įvažiavimo į kaimą. Piramidė pastatyta 2003 m. Ji yra žinoma dėl savo energetinių galių, kaip teigiama, gydančių ligas, suteikiančių dvasinę pusiausvyrą, todėl yra gausiai lankoma. 2009 m. už lankytojų aukas pastatytas 12,5 m aukščio ir 22 m skersmens stiklinis kupolas bei 3 kryžiai (priešais piramidę).

Juodoji keramika
Nutolusiuose nuo civilizacijos šurmulio Merkinės apylinkių kaimuose gyveno ir kūrė paskutiniai juodosios keramikos meistrai Lietuvoje: Mikas Miliauskas, Petras Giedra ir Stasys Mašala. Šis amatas būtų išnykęs, kaip ir dauguma kitų, jei ne jaunesnės kartos dailininkai, atvykę į Merkinės apylinkes, ieškodami čia ramybės ir patyrimo savo darbams. Poilsiaudami Merkinės apylinkėse, turėsit galimybę aplankyt Petrą Pretkelį (Zakavolių km), Teresę Jankauskaitę (Pelekiškių km) ir visą kūrybingą keramikės Alvos Petraitienės šeimyną Maksimonių kaime.

Marcinkonių kaimas
Pačiame Dzūkijos pakraštyje, apsiaustas žaliuojančių pušynų, įsikūręs vienas iš didžiausių Lietuvos kaimų Marcinkonys, kuriam pradžią davė miško žvalgų gyvenvietė, istoriniuose šaltiniuose minima jau 1637 metais. Atvykę į Marcinkonis, užsuksite į etnografinę sodybą – muziejų, Čepkelių rezervato gamtos muziejų, Simono ir Judo Tado bažnyčią – XIX a. medinės architektūros paminklą, galėsit pasivaikščioti Zackagirio gamtiniu pažintiniu taku, kur pamatysit Grūdos upės kilpas, draves – gamtos paminklus, Gaidzių kopą, Aklaežerio užpelkėjantį ežeriuką. 

Zervynų kaimas
Etnografinis gatvinis kaimas netoli Marcinkonių prie Ūlos upės. Tai respublikinės reikšmės architektūros paminklas, viso turintis 48 sodybas, iš kurių 8 paskelbtos etnografinėmis.

Ūlos akis
Versmė/šaltinis, esanti Ūlos upės kairiajame krante, tarp Mančiagirės ir Žiūrų kaimų. Paskelbta hidrogeologiniu gamtos paminklu.

Čepkelių valstybinis gamtinis rezervatas
Unikalus, žmogaus veiklos mažai paliestas pelkynų kompleksas. Rezervatas šalia Marciunkonių kaimo. Daugiau informacijos: http://www.cepkeliai.lt/

Musteika
Gatvinis senovinis kaimas Dzūkijos nacionaliniame parke, 12 km į pietus nuo Marcinkonių. Kaimas yra pripažintas architektūros paminklu. Kaime yra rezervatas su pelkynais, senovinis drevinės bitininkystės muziejus.

Dubininkas
Mažas etnografinis gatvinis kaimelis Dzūkijos nacionaliniame parkeų, prie Merkio ir Skroblaus upelio.

 

Visus šiuos objektus galite aplankyti su kvalifikuota Parko gide, sodybos “Šilas” šeimininke Laima.

 

 
Copyright © 2011, designed by WebTemplateOcean.com.